• ساعت : ۲۲:۳۵:۱۲
  • تاريخ :
     ۱۴۰۰/۰۶/۲۱ 
  • کد خبر : ۸۸۷۸۳
نشست وزیر بهداشت با معاون ومدیران معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت
نشست وزیر بهداشت به منظور بررسی اقدامات انجام شده و اهداف پیش روی معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت با حضور معاون و مدیران این معاونت، برگزار شد.
به گزارش وبدا، دکتر بهرام عین اللهی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، صبح امروز ضمن بازدید از معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، در نشست با معاون و مدیران این معاونت، به بحث و تبادل نظر پیرامون برنامه های پیش روی حوزه تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، پرداخت.
 
تاکید بر ساماندهی و تقویت پرونده الکترونیک سلامت به منظور جمع آوری داده های نظام سلامت
 
وزیر بهداشت در این جلسه ضمن تاکید بر ساماندهی و تقویت پرونده الکترونیک سلامت به منظور جمع آوری داده های نظام سلامت، گفت: پژوهش متکی بر داده است و این داده ها را باید تکمیل کنیم.
 
وی گفت: معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت باید نقش ستادی و سیاستگذاری داشته باشد و بازوی اجرایی آن، دانشگاه های علوم پزشکی کشور باشند. 
 
دکتر عین اللهی ضمن تاکید بر اعتباربخشی و ارزیابی مراکز تحقیقاتی، بیان کرد: پژوهش ها باید در تمام ابعاد و حوزه ها تسری پیدا کنند. 
 
وزیر بهداشت درخصوص پژوهش در حوزه کووید 19، گفت: در مورد کووید 19 نیز منتظر هستیم که تحقیقات به نتیجه رسیده و به سوالات متعدد در این زمینه پاسخ داده شود. 
 
وی در ادامه بر ماموریت گرایی و تقویت پارک های علمی و فناوری و شرکت های دانش بنیان به عنوان پاشنه آشیل نظام سلامت، تاکید کرد.
 
تاکید بر "پژوهش پاسخگو" 
 
دکتر فرید نجفی نیز در این جلسه ضمن بیان اقدامات انجام شده در حوزه تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، بیان کرد: اقداماتی که در این دوره صورت گرفته، علاوه بر پیگیری اقداماتی که در دوره معاونین قبلی به انجام رسیده، در چند محور دسته بندی می شود که یک بعد آن به بحث "پژوهش پاسخگو" اختصاص دارد، ما در زمینه چاپ مقاله پیشرفت خوبی داشتیم و کشور اول منطقه هستیم، اما از ما توقع می رود که پژوهش هایمان غیر از اینکه در مجلات بین المللی چاپ می شوند، پاسخگوی نیازهای کشور نیز باشد.
 
معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، ماموریت مداری در حوزه معاونت تحقیقات و فناوری و توسعه فناوری و تولید را از جمله اقدامات معاونت در دوره فعلی برشمرد و در ادامه بر موضوعاتی چون سنجش اثرات تحقیقات، بازآرایی ارزشیابی تحقیقات و فناوری با رویکردهای نوین، تهیه نقشه و اولویت های پژوهشی برای بیماری های مهم در کشور و توسعه پژوهش های مربوط به کووید 19، اشاره کرد. 
 
وی، شبکه سازی از تجهیزات آزمایشگاهی موجود در کشور با اتصال به شبکه های راهبردی آزمایشگاه های کشور، تاکید بر تقویت بنیان های اخلاقی در پژوهش های انجام شده در کشور، تاکید بر اجرای دقیق سند سیاستگذاری آگاه از شواهد، تقویت مرکز کاکرین ایران به عنوان تنها مرکز موجود در خاورمیانه که می تواند منجر به تداوم تفوق علمی ایران در منطقه شود، اصرار بر حفظ و ارتقای ارتباطات بین المللی با استفاده از شیوه های مختلف (از جمله، گرنت مشترک با کشورهای دیگر، تشویق به اعزام اعضای هیات علمی برای دوره های کوتاه مدت و تداوم عضویت ایران در مجامع علمی شناخته شده)، اتصال منابع مالی دانشگاه ها برای برگزاری فراخوان های مشترک، توسعه نظام ثبت بیماری ها در کشور و تقویت مطالعات بزرگ و چند مرکزی برای ایجاد کانون های قوی دانشی در کشور و ایجاد قدرت چانه زنی علمی مراکز تحقیقاتی و دانشگاهی، از جمله برنامه های آتی معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت عنوان کرد.

 

منبع خبر
روابط عمومی معاونت تحقیقات و فناوری
امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    6.0.9.0
    V6.0.9.0